YANLIŞ HESAP MUHTEREM (!)

Yanlış hesaplar yapıyorsun muhterem(!), kır atlar, yalın kılıçlar yok artık çöllerde. Kumsalın üstünde develer değil, zırhlı araçlar dolaşıyor. Yalın kılıçlı fellahların yerini çok zaman önce rambo kılıklı coniler almış, macera değil, petrol peşinde koşuşan coniler. Conilerin senin sırtını sıvazlamalarına fena aldandın, sandın ki seni çöllerin sultanlığına getirecekler. Yanıldın muhterem, fena yanıldın. Hiç elin oğlu tutup  bir hayalperesti petrolistana patron yapar mı?

 

Yanlış hesaplar yapıyorsun muhterem(!), kibrinle saygı kazanacağını sanıyorsun oysa kibir iticidir, inciticidir. O kadar ki insanlık kibri bin yıllar öncesinden ayıplamış, günah saymış, bulduğu ilk fırsatta kibirlileri dışlamış, baş aşağı etmiş.

Bütün dinsel inanışlar kibri günah saymış.Toplumlar, kibirli yöneticilerinden nefret etmiş. Masallarında bile cezalandırmış.

 

Yanlış hesaplar yapıyorsun muhterem(!), ihtişamla itibar kazanacağına inanıyorsun.  İhtişam için, gösteriş için yani, oysa mücahidi olduğunu iddia ettiği dinin bile ihtişamı, israfı yasaklıyor, düpedüz haram sayıyor! Ülkende açlık sınırının altında yaşayan binlerce  insan varken sen tutup altın kaplama klozetlerde def-i hacet eylemeyi, altın kaplama bardaklarda şerbetler içmeyi medar-ı itibar sayıyorsun. Kaçak sarayını teşhir amacıyla yabancı devlet adamlarını ülkene davet ediyorsun. Yanlış hesaplar yapıyorsun muhterem(!). Dünya sana çoktan teşhis koydu, ama sen hâlâ farkında değilsin, sonunda ülken küçük düşüyor muhterem(!). Hatırla hele: ünlü şairimiz Ziya Paşa “Bed asla necabet mi verir hiç üniforma? /  Zerduz palan ursan eşek yine eşektir.” Yani : Aslı kötü olana üniforma saygınlık kazandırmaz, Nasıl ki altın semer de koysan,

eşeğin eşekliği değişmez” ise, diyor.

 

Yanlış hesaplar yapıyorsun muhterem(!). Yalanı başlıca silâhlarından biri olarak kullanıyorsun. Yani düpedüz  aşağılıyorsun insanları: Hayvan sürüleri gibi yanıltılıp yönlendirilebileceklerini, yönetilebileceklerini sanıyorsun. Bir süre işe yarıyor da yalanların, doğrusu! Ama zamanla uyanıyor insanlar. “Bu adam bildiğimiz bizi düpedüz kandırıyor yahu” diyerek gerçeği görmeye başlıyorlar. Sonrası mı?,  Tam da bu gün yaşadığın! Yüz de elli oy desteği, iniyor yüzde kırk’a! Seçim sandığında çıkacak altın taht’I beklerken kendini yüzüstü iki seksen buluveriyorsun! Yanlış hesap yapıyorsun muhterem(!) !…

 

Yanlış hesap yapıyorsun muhterem(!). Makam odalarındaki tüm konuşmalarının bütün dünyaca dinlenilmekte olduğunu, sınırlarında olup bitenlerin uydulardan saniye saniye gözlenip belgelendiğini, Mit tırlarının nereden kalkıp sınırlarını geçerek hangi terör örgütlerine neler ulaştırdıklarının dünyaca  bilindiğini, belgelendiğini bilmezden gelerek, tırlara yüklenmiş silahları sınırlarda durduran savcıları ve askerleri, bunları haberleştiren gazetecileri  casuslukla, vatan hainliğiyle  suçlayıp yargılatıyorsun. Böylece yanlışlarının üstüne dağ gibi yanlışlar yığıyorsun, muhterem(!) ! Bütün bunların seni batağa sürüklemekte olduğunu muhaliflerin sana binlerce kez söylediler, yazdılar! Dinlemedin, muhterem(!)!

 

Ve işte şimdi… sıra yandım Allah türküsünde. Hiç değilse bir kez doğru hesap yap: Sessiz sedasız terk et Kaçaksaray’ı, Git, Çankaya Köşkü’nde Türkiye Cumhuriyeti’nin gelenek ve göreneklerine uygun alarak yaşamını sürdür, yargılanıp aklanacağın ya da cezalandırılacağın güne kadar.

 

Sakın haaa, bundan böyle yanlış yapma muhterem(!)…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Test